RĪGĀ BŪS ADVENTA MŪZIKAS SVĒTKI

Sabiedriskā organizācija AUSTRAS BIEDRĪBA iecerējusi, ka katrā Adventa svētdienā, no 2. līdz 23. decembrim, notiks 7 cerību un mīlestības pilni folkmūzikas koncerti dažādu konfesiju baznīcās: Mežaparka draudzes baznīcā muzicēs Ieva Akuratere ar dēlu Matīsu Akurateru un mūziķi Leonu Sējānu, LELB Jauniešu centrā spēlēs un dziedās Kaspars Dimiters ar dēliem Jēkabu un Stefanu Ezru Dimiteriem, Daugavgrīvas Baltajā baznīcā muzicēs Arnis Miltiņš ar meitu Laimu un dēlu Jāni Miltiņiem, Marijas Magdalēnas draudzes baznīcā dziedās Sintija Grava ar draugiem Jāni Kurševu, Arti Gāgu, Norbertu Skrauci, Ingusu Feldmani un Sergeju Austri Universu, Āgenskalna draudzes baznīcā uzstāsies Silvija Silava ar meitu Sniedzi Prauliņu, Mateja baznīcā – Haralds Sīmanis.

Pirmajās trijās Adventa svētdienās katrā notiks divi koncerti divās baznīcās dažādos laikos. Atklājot Adventa mūzikas svētkus pirmajā koncertā Mežaparka draudzes baznīcā uzrunu teiks mācītāji Rolands Eimanis un Ilmārs Rubenis, kopīgajā noslēguma koncertā ar visu dalībnieku piedalīšanos Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā uzrunu teiks mācītājs Krists Kalniņš. Koncertu Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā vadīs Ēriks Pozemkovskis.

Adventa Mūzikas svētki Rīgā veidosies kā jauna, svētīga kultūras tradīcija Ziemassvētku gaidīšanas laikā, kuras moto būs: „Pasniedz mīlestību dzīvībai!” Koncerti būs bez biļetēm, bet katrs, kas vēlēsies, varēs ziedot topošajām vai esošajām draudzes māmiņām.

Koncertu idejas autore un producente – Signe Sniedze. Koncertus rīko Austras biedrība, atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un visas koncertos iesaistītās baznīcas.