Jauniešu centrā ģitārspēles nodarbības notiek jau kopš 2008. gada. Kursi izveidoti ar mērķi attīstīt jauniešos ģitārspēles prasmi, lai tālāk šo mūzikas dāvanu varētu lietot kalpošanā draudzē, Jauniešu centra pasākumos un arī citur.

Jauniešu centrā ģitārspēli ir iespējams apgūt divos līmeņos:

 

    (2020. gada pirmajā daļā pirmais līmenis nav pieejams) Pirmais līmenis paredzēts cilvēkiem, kuri nekad nav turējuši rokās ģitāru un par tās spēlēšanu nezina neko, kā arī tiem, kuri kādreiz apguvuši pamatus, taču daudz kas ir piemirsts, un ir vēlēšanās šīs zināšanas atsvaidzināt. Šeit mēs apgūstam pamata akordus, ģitārspēles pamata tehnikas un vienkāršus ritmus. Iegūtās zināšanas praktizējam, izpildot vienkāršas dziesmas.

     (Pieejams no 2020. gada 13. janvāra) Otrais līmenis paredzēts tiem, kuriem ir priekšzināšanas ģitārspēlē. Šeit aicinām mācīties audzēkņus, kas izgājuši pirmā līmeņa apmācību, kā arī ikvienu, kuram ir pamatzināšanas ģitārspēlē. Otrā līmeņa nodarbībās mēs apgūstam sarežģītākus ritmus, barē akordus, mācāmies spēlēt sarežģītākus skaņdarbus un izkopjam prasmi spēlēt ansamblī.

Ģitārspēles nodarbību vadītāja  – Ieva Marta Graudiņa

 

     Ģitārspēles nodarbības Jauniešu centrā Ieva Marta Graudiņa vada jau 10 gadus. Ieva Marta muzikālo izglītību ieguvusi Ķekavas Mūzikas skolas Klavieru un Ģitāras klasē, Ventspils Mūzikas vidusskolas Kora diriģēšanas nodaļā, kā arī JVLMA Mūzikas skolotāju nodaļā. Zināšas mūzikā papildinājusi džeza meistarklasēs Saulkrastos un Ventspilī, kā arī strādājot par ģitāras skolotāju LELB Jauniešu centrā un Rīgas 6. vidusskolā. Ieva mūzikā darbojas arī kā komponiste. Līdz šim rakstījusi oriģinālkompozīcijas, no kurām daļa ierakstītas studijā, sadarbojoties ar dažādiem Latvijas mūziķiem, tostarp A. Gāgu, M. Plūmi, K. Grigali, A. Grīvu, I. Cinkusu, A. Krancmani, M. Žagaru u. c. Ar Ievas Martas mūziku tapušas arī piecas muzikālās izrādes, kas iestudētas teātrī “Kabata”, Jaunajā Miltu teātrī, kā arī Ventspils Mūzikas vidusskolā. Pēdējā no tām – “Pūķa ceļojums” – tapusi sadarbībā ar dzejnieci Inesi Zanderi un muzikālo vadītāju Intu Godiņu. Tā iestudēta pasākuma “Doms bērniem” ietvaros. Ieva Marta kā mūziķe kalpojusi arī dažādās draudzēs, ir sieva Rīgas Sv. Jāņa draudzes mācītājam Gintam Graudiņam un mamma diviem bērniem.

Nodarbību sākums – pirmdienās, no 2019. gada 16. septembra.

Nodarbību laiki:

Pieejamie grupu nodarbību laiki:
Plkst. 16.50 – grupa cilvēkiem ar priekšzināšanām
Plkst. 19.30 – grupa cilvēkiem ar nelielām priekšzināšanām

 

Dalībnieku vecuma ierobežojums – 14 līdz 40 gadi.

 

Dalības maksa: 

25 EUR (skolēniem, studentiem līdz 30 gadu vecumam)

35 EUR (standarta dalības maksa dalībniekiem vecumā līdz 40 gadiem)

Mūzikas instrumenti dalībniekiem jāsagādā pašiem.

 

Jautājumu gadījumā sazinies ar mums, rakstot uz e-pastu info@jauniesucentrs.lv

REĢISTRĀCIJA UN INFO PAR APMAKSU:  ej.uz/gitarasnodarbibas4