Nodarbību laiki

Gospeļkora nodarbības notiek katru ceturtdienas vakaru 18:00 LELB Jauniešu centrā, Mārstaļu ielā 10 (ieeja no Alksnāja ielas).

Gospeļkora vadītāja Gundega Dzene

Kas īsti ir gospelis? Tulkots no angļu valodas, šis vārds nozīmē Evaņģēlijs, Labā Vēsts. Tā ir 20. un 21. gadsimta afroamerikāniskā kristīgā mūzika, ko ietekmējis džezs un blūzs. Tagad tā skan ne tikai Amerikā, bet iemīļota arī Eiropā, un nu arī Latvijā ir vairāki gospeļkori.

Trešdienas vakari ir īpaši koristiem, jo tā ir sadraudzība starp jauniešiem un Dieva slavēšana ar gospelmūziku. Gospeļmūzika ir dzīvības pilna, ar savu ķermeni tu visu sevi dod Dievam.

Tu dziedi uzreiz Dievam, tu priecājies, un tad Dievs caur tevi dod svētību, ka klausītājs saprot Labo Vēsti.

Ko saka paši koristi?

Agate (21):

Superforši cilvēki, brīnišķīga diriģente, kopums, kas iedvesmo. garstāvokļa uzlabotājs vienmēr un visur, un pats galvenais: tas ir viens no veidiem, kā kalpot Dievam ar prieku — lūk, tāds ir LELB Jauniešu centra Gospeļkoris.

Kristīna:

Iedomājies, ka tev cauri iet liela, plaša caurule, kurā vienlaikus vibrē skaņas un gaiss. Iedomājies, ka tev blakus stāv nevis tas slaikais latvietis ar gaišajiem matiem un maigo balsi, bet gan apaļīgs melnādainais ar sulīgu balss tembru un pāri plūstošu enerģiju. Vēl vairāk, iedomājies, ka tāds temperaments vismaz uz brīdi piemīt arī tev pašam. Gospelī ir daudz iztēles. Iedomājies, ka tevī ir daudz vairāk skaņas, nekā tikai tas, kas iznāk caur atvērtu muti. Iedomājies, ka tu vari dabūt to no sevis ārā.

Krista:

Gospelī ir daudz pārsteigumu. Gospelis ir kas vairāk par vienkāršu dziedāšanu. Tur tiek ielikta visa mīlestība pret Dievu un mūziku. Kad pirmo reizi atnācu uz mūsu überforšo korīti, man likās – tas man ir nedaudz par traku. Redzēju, kā koristiem dziedot staro acis, kāds entuziasms nāk no mūsu mīļās diriģentes. Un tad vēl dvēseliskās dziesmas! Tas viss burtiski “ierāva” gospeļmūzikā, par kuru vispār bija dzirdēts ļoti minimāli. Daudz pozitīvu emociju, gaišs prieks. Nu nav vairs neviens brīvāks brīdis, kad nedungotu kaut ko no mūsu repertuāra

Pievienojies! Mēs gaidām tieši Tevi!