Melnā aita

Nodarbību laiki

Teātra nodarbības notiek katru ceturtdienas vakaru 18:00 LELB Jauniešu centra zālē, Mārstaļu ielā 10 (ieeja no Alksnāja ielas).

Teātra grupas “Melnā aita” vadītāja Lauma Vītola

DSC_0151Lauma Vītola ir LKA LKK absolvente kultūras menedžmentā un teātra mākslā. Lauma ir beigusi viena gada apmācības Kuldīgas kustību teātra mākslas studijā pie režisores Ketlīnas Annas Tompsones (Kathleen Ann Thompson), kā arī darbojas Kuldīgas kustību teātrī „Purple Line”.

Par “Melno aitu”

Melnā aita ir tas, kurš ir atšķirīgs, neiederīgs. LELB Jauniešu centra misija ir aizsniegt un iedrošināt šīs “melnās aitas”, kas nevēlas iet līdzi pasaules plūsmai. Jauniešu centra teātra grupa ir izvēlējusies nest šo vārdu kā savu nosaukumu.Melnā aita

Teātris ir daudzslāņaina un sintezējoša māksla, kas apvieno daudzas mākslinieciskās izteiksmes formas, kas mijiedarbojas dažādās mākslas niansēs. Teātrī apvienojas skatuves runa, ķermeņa kustība, mūzika, scenogrāfija un gaismu māksla (gaismošana) kā arī citas mākslas un radošas dzīves izpausmes.

Skatuve ir kā dzīves palielināmais stikls, un režisors ir lēca. Aktieri ir šī palielināmā stikla materiāls un kvalitāte. Ar šo palielināmo stiklu režisors var izgaismot gan to, kas mēs esam un kam mēs ticam, gan to, ko mēs darām un kāpēc.

Cilvēks šodien ir tik skrejošs un steidzīgs, ka nespēj apstāties un ieraudzīt nianses, detaļas, kam ir liela nozīme mūsu dzīvēs un attieksmē pret dzīvi. Izrāde ir kā fotogrāfija, tā ir fiksējusi un atspoguļo kādu dzīves šķautni, notikumu, piedzīvojumu, pārdzīvojumu. Tu to vari neuzlūkot, ignorēt, bet tā ir izveidota. Tas var patikt, var arī nepatikt; tas var iedvesmot, bet tas nemelo, kaut arī izrādes nestā vēsts būtu meli.

Jauniešu centrs teātra mākslu piedāvā kā vienu no valodām, kas runā par Dievu. Tajā ir burti, zilbes, vārdi un gramatiskie likumi, savi izņēmumi un pieņēmumi. Šīs valodas lietošanai ir nepieciešams laiks un telpa, un tā izpaužas konkrētā formā. Līdz ar to tai ir konkrēta vieta, tiek nestas noteiktas vērtības, bet galvenais šajā procesā esam mēs paši — cilvēki, komanda.

Nodarbība ir droša vieta, kur ļaut izpausties savai iztēlei un fantāzijas lidojumam. Tomēr ir robežas, un mūsu kopīgs izaicinājums un dialogs ir to uztaustīšana.

Kas ir šo nodarbību knifs? …Tā nu es tev teikšu! Ienāc pats ceturtdienās 18:00.

Daži pie mums jau bija iegriezušies:

Edgars (31):

Mūsu teātrī man patīk tas, ka var interesantā un atraktīvā veidā pastāstīt un parādīt cilvēkiem par Dievu, par to, cik svarīga ir dzīve kopā ar Viņu, īsumā tas, ka, pašam izpaužoties un attīstot savus talantus, varam evaņģelizēt galvenokārt tiem, kas Dievu nepazīst. Spēlējot teātri, visvairāk izbaudu to, ka varu publiski skaļi smieties vai raudāt, un cilvēki to neuzskatīs par kaut ko dīvainu. Šajās nodarbībās mācos izpaust dažnedažādas emocijas tā, lai arī citi bez vārdiem saprot, ko jūtu.

Elizabete (20):

Teātrī man patīk tas, ka darbiņš tiek atrasts katram. Patīk, ka šeit varu justies brīvi. Ir ļoti forši, ka pirms mēģinājuma ir iesildīšanās vingrinājumi. Patīk Laumas vadības stils — stingrs tvēriens un augstas prasības. Tas ir labi, un tajā pašā laikā tas nerada baiļu sajūtu.